موتور ایران ترکیه سوریه فارسی همکاری

موتور: ایران ترکیه سوریه فارسی همکاری اردوغان رییس جمهور رجب طیب اردوغان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی موافق هستم که از ایالات متحده خواسته شود به برجام برگردد / عباس عبدی

مشکل ما در کشور عزیزمان ایران این بود که گفت و گو منحصر به مساله هسته ای شد، در حالی که ذاتاً همه پرسشها قابل گفت وگو هستند. اتفاقا موارد دیگر هم می توانست عنوا

موافق هستم که از ایالات متحده خواسته شود به برجام برگردد / عباس عبدی

عباس عبدی: موافق هستم که از ایالات متحده خواسته شود به برجام برگردد

عبارات مهم : ایران

مشکل ما در کشور عزیزمان ایران این بود که گفت و گو منحصر به مساله هسته ای شد، در حالی که ذاتاً همه پرسشها قابل گفت وگو هستند. اتفاقا موارد دیگر هم می توانست عنوان گفت وگو باشد. با این حال در شرایط کنونی که ترامپ بر خلاف منطق برجام از آن خارج شده است است پایه گفت و گو که رسیدن به تفاهم و التزام داشتن به تعهدات است را تخریب کرده و عملا راه گفت و گو را بسته هست. بنابراین بنده موافق هستم که ابتدا از ایالات متحده خواسته شود به برجام برگردد و به توافقات ناشی از گفت و گوهای قبلی پای بند بماند و سپس از کشور عزیزمان ایران و آنها بخواهیم که پرسشها دیگر خود را هم به گفت وگو بگذارند.

روزنامه نگار اصلاح طلب، مذاکره کره شمالی و آمریکا را ‘شوی سیاسی’ دانست و راجع به شبیه سازی آن به مذاکره کشور عزیزمان ایران و آمریکا گفت: در شرایط کنونی که ترامپ علی رغم منطق از برجام خارج شد، عملا راه گفت وگو را بسته است.

به گزارش ایرنا، «عباس عبدی» روزنامه نگار اصلاح طلب راجع به نامه شماری از فعالان سیاسی جهت انجام مذاکرات بی قید و شرط و توصیه آنها جهت بهره گیری کشور عزیزمان ایران از الگوی گفت و گوی میان کره شمالی و آمریکا، گفت: این مذاکرات یک شوی سیاسی بود. البته یک احتمال وجود دارد که توافقی پنهان و جامع با چین صورت گرفته و توافق با کره شمالی در چارچوب آن باشد؛ در این صورت توصیه کنندگان باید جایگاه طرف ثالث و مشابه چین را در گفت و گو با کشور عزیزمان ایران نشان دهند. بعضی دوست دارند «اون» رهبر کره شمالی را «کودن» معرفی کنند، ولی گمان ندارم که این قدر «ابله» باشد که بمب هسته ای را بدهد به «ترامپ» و بعد بنشیند و منتظر اجرای وعده های سرخرمن باشد.

موافق هستم که از ایالات متحده خواسته شود به برجام برگردد / عباس عبدی

وی افزود: اگر مذاکرات کره شمالی و آمریکا جدی و ثمربخش باشد و به نتیجه نهایی برسد، در این صورت باید یک فوق دکترای روابط بین الملل به ترامپ داد و اصولا رشته جدیدی را در سیاست به نام او ایجاد خواهد کرد.

عبدی در مورد این پرسش که اگر کشور عزیزمان ایران پیش قدم گفت وگو شود، می تواند از موضع برابر پشت میز مذاکرات بنشیند، اظهار کرد: پیش شرط های مقامات آمریکایی نافی وجود اراده آنها جهت گفت وگوی سازنده هست. در ایالات متحده هم شرط های ترامپ و پمپئو (وزیر خارجه آمریکا) به عنوان مقدمه گفت وگو، مورد نقد و حتی استهزا قرار گرفت.

مشکل ما در کشور عزیزمان ایران این بود که گفت و گو منحصر به مساله هسته ای شد، در حالی که ذاتاً همه پرسشها قابل گفت وگو هستند. اتفاقا موارد دیگر هم می توانست عنوا

وی ادامه داد: مسئله ما در کشور عزیزمان ایران این بود که گفت و گو منحصر به مساله هسته ای شد، در حالی که ذاتاً همه پرسشها قابل گفت وگو هستند. اتفاقا موارد دیگر هم می توانست عنوان گفت وگو باشد. با این حال در شرایط کنونی که ترامپ بر خلاف منطق برجام از آن خارج شده است است پایه گفت و گو که رسیدن به تفاهم و التزام داشتن به تعهدات است را تخریب کرده و عملا راه گفت و گو را بسته هست. بنابراین بنده موافق هستم که ابتدا از ایالات متحده خواسته شود به برجام برگردد و به توافقات ناشی از گفت و گوهای قبلی پای بند بماند و سپس از کشور عزیزمان ایران و آنها بخواهیم که پرسشها دیگر خود را هم به گفت وگو بگذارند.

عبدی در پاسخ به پرسشی راجع به تصویر العمل جریان اصلاحات به این نامه تاکید کرد: در مورد رویکرد اصلاحات باید بگویم که بنده سمت سخنگویی این جریان را ندارم. باید به مواضع خاتمی مراجعه کرد و گمان ندارم همسو با این نگاه باشد. هر چند در بیانیه مذکور نیز قیودی جهت گفت وگو اعلام شده است بود که عملا اجرای آن را تعلیق به محال می کرد. ولی برداشت های فعلی زیاد ناشی ازعنوان کلی آن بیانیه است.

وی در مورد تصویر العمل جریان جناح راست در خصوص این نامه اظهار داشت: متاسفانه جناح تندروی اصولگرایان که به نسبت منزوی شده است با این نامه جان می گیرد و عقلای آنان را به حاشیه می برد. این جناح خواهان برخورد و شدت یافتن تحریم ها است تا دوباره دوران طلایی فساد و به جیب زدن میلیاردی ناشی از دور زدن تحریم ها را زنده کنند.

موافق هستم که از ایالات متحده خواسته شود به برجام برگردد / عباس عبدی

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | مذاکرات | کره شمالی | ایالات متحده | مقامات آمریکا | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs