موتور ایران ترکیه سوریه فارسی همکاری

موتور: ایران ترکیه سوریه فارسی همکاری اردوغان رییس جمهور رجب طیب اردوغان

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تعداد نئاندرتال‌ها دهها هزار تن زیاد از محاسبات پیشین بوده است

محققان دانشگاه یوتای آمریکا در تحقیقات تازه خود متوجه شده‌اند که تعداد انسان‌های نئاندرتال در گذشته زیاد از دهها هزار نفر بوده است.

تعداد نئاندرتال‌ها دهها هزار تن زیاد از محاسبات پیشین بوده است

تعداد نئاندرتال ها دهها هزار تن زیاد از محاسبات پیشین بوده است

عبارات مهم : اروپا

محققان دانشگاه یوتای آمریکا در تحقیقات تازه خود متوجه شده است اند که تعداد انسان های نئاندرتال در گذشته زیاد از دهها هزار نفر بوده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، بسیاری از تحقیقاتی که پیش از این انجام شده است بودند نشان می دادند که تعداد انسان های “نئاندرتال”( Neanderthals) در زمین حدود 1000 تن بوده است.

تعداد نئاندرتال‌ها دهها هزار تن زیاد از محاسبات پیشین بوده است

صدها هزار سال پیش از این قبل از آنکه انسان های خردمند در زمین پیدا شوند، نئاندرتال ها و “دنیسووان ها”( Denisovans) در زمین زندگی می کردند که هنوز ارتباط بیولوژیک بین آنها شناسایی نشده است.

در مطالعه جدیدی که بر روی دی.ان.ای های این انسان های نخستین انجام شده است رازهایی از این ارتباط برملا شده است هست؛ هرچند که بعضی از یافته های این تحقیق با نظریه های معمول در رابطه با تکامل انسان تناقض دارد.

محققان دانشگاه یوتای آمریکا در تحقیقات تازه خود متوجه شده‌اند که تعداد انسان‌های نئاندرتال در گذشته زیاد از دهها هزار نفر بوده است.

براساس یافته های این تحقیق عوض کردن ماهیت انسان های اولیه به دو دسته نئاندرتال و دنیسووان 300 هزار سال سریعتر از آنچه تصور می شد رخ داده است یعنی حدود 744 هزار سال پیش از این.

بررسی محققان نشان می دهد گونه هایی از انسان های اولیه که بین 200 تا 600 هزار سال قبل در آفریقا، اروپا و غرب آسیا می زیسته اند، نئاندرتال های اولیه بوده اند.

تعداد نئاندرتال‌ها دهها هزار تن زیاد از محاسبات پیشین بوده است

تیم تحقیقاتی دانشگاه یوتا به سرپرستی پروفسور “آلن راجرز”(Alan Rogers)، یک روش آنالیز تازه با استفاده از تاریخچه دی.ان.ای های انسان های اولیه طراحی کردند که در آن نمونه های نئاندرتال ها و دنیسوان ها نیز دیده می شد.

یافته های آنها نشان می دهد که جد یکسان این گونه ها بعد از پخش شدن انسان های خردمند امروزی، به تدریج منقرض شده است اند و سپس بعد از گذشت 300 نسل، این دو رده به طور کامل از هم جدا شده است اند.

محققان دانشگاه یوتای آمریکا در تحقیقات تازه خود متوجه شده‌اند که تعداد انسان‌های نئاندرتال در گذشته زیاد از دهها هزار نفر بوده است.

پس از این جدا شدن، جمعیت نئاندرتال ها به بیش از چند 10 هزار تن رسیده که زیاد در منطقه اوراسیا پراکنده بوده اند.

این تعداد زیاد بسیاری از ژن های خود را به انسان امروزی انتقال یافته کرده اند و طبق بررسی ها در هر منطقه ای که تراکم جمعیت نئاندرتال ها زیاد بوده هست، تعداد ژن هایی که از آنها به ساکنان بومی امروزی آن مناطق رسیده زیاد از دیگر مناطق بوده است.

تعداد نئاندرتال‌ها دهها هزار تن زیاد از محاسبات پیشین بوده است

در ژنوم انسان 3.5 میلیارد محل نوکلوئوتید وجود دارد که بعضی از ژن های آنها در طول وقت جهش پیدا کرده اند.

اگر والدین جهش را به فرزندان خود انتقال یافته کنند، این جهش در کل نسل تسری پیدا می کند. دانشمندان از این جهش ها استفاده می کنند تا بتوانند به تاریخچه نژادی افراد دست پیدا کنند و بر این اساس بفهمند در هر نژاد چه میزان از ژن ها و دی.ان.ای های انسان های اولیه وجود دارد.

پروفسور راجرز در این رابطه افزود: ما به دنبال اثری از انسان های نخستین در ژن های انسان امروزی می گردیم که با اینکه میزان آن کم است ولی همچنان وجود دارد.

محققان دو نمونه فسیل به دست آمده از انسان های نخستین را که در غارهای سیبری کشف شده است بود با یک دسته 100تایی از ژنوم های انسان های امروزی مقایسه کردند. این ژنوم ها متعلق به انسان هایی از چین، شمال اروپا و آمریکا بوده است.

طی بررسی چندین میلیون نطفه نوکلئوتیدی، محققان به 10 الگوی متفاوت دست یافتند و متوجه شدند که در صورتی که نظریه های پیشین درست بوده باشند می بایست میزان شباهت ها زیاد می بود ولی اینگونه نیست و گویا باید تاریخ جدیدی جهت ژنتیک انسانی و ارتباطات آن نوشته شود.

انسان نئاندِرتال(Homo neanderthalensis) گونه ای از سردهٔ انسان بود که در اروپا و قسمت هایی از غرب آسیا، آسیای مرکزی و شمال چین (آلتای) سکونت داشتند.

اولین نشانه ها از نئاندرتال های اولیه به حدود ۱۳۰٫۰۰۰ تا ۲۳۰٫۰۰۰ سال پیش در اروپا برمی گردد. . ۱۳۰ هزار سال پیش، مشخصه های کامل نئاندرتال ها ظاهر شدند و در ۵۰ هزار سال قبل نئاندرتال ها دیگر در آسیا دیده نشدند، با این وجود نسل آنها در اروپا در حدود چهل هزار سال پیش منقرض شد. با توجه به اینکه انسان امروزی در پنج هزار سال پیش از انقراض آنها وارد اروپا شد، احتمالاً این دو گروه انسانی با هم تماس هایی داشته اند.

برخی ژن ها میان نئاندرتال ها و انسان امروزی یکسان هست. این به آن علت است که نئاندرتال ها و اجداد انسان مدرن زمانیکه تازه از آفریقا بیرون آمده بودند با یکدیگر آمیزش داشتند.

بدن نئاندرتال ها جهت زندگی در آب و هوای سرد سازگاری یافته بود، بطور مثال آنها کاسه سر بزرگ داشتند، کوتاه قامت ولی بسیار نیرومند بودند و دارای بینی بزرگی بودند، شاخصه هایی که مطلوب آب و هوای سرد است.

طبق تخمین ها اندازه کاسه سر آنها و مغزشان بزرگتر از انسان های مدرن بوده هست، با این وجود در این بررسی ها بدن نیرومند تر آنها در مقایسه با انسان های امروزی در نظر گرفته نشده هست. بطور میانگین، نئاندرتال های مذکر دارای قد ۱۶۵ سانتی متر، از نظر وزنی سنگین و به علت فعالیت بدنی زیاد دارای استخوان بندی نیرومند بوده اند. بلندی زن های نئاندرتال بین ۱۵۳ تا ۱۵۷ سانتی متر بوده است.

انسان تبار دنیسووان نام جمعیتی از انسان تباران است که باقی مانده دو نفر از ایشان در غار دنیسووا در رشته کوه آلتایی سیبری جنوبی کشف شده است هست. پژوهشگران معتقدند این نوع از انسان که حدود 30 تا 50 هزار سال پیش زندگی می کرده، با انسان خردمند هم زیستی داشته هست. شواهد به دست آمده تنها بخشی از انگشت دست یکی از مادینگان جوان این گونه است.

در دسامبر سال ۲۰۱۰، گروهی از دانشمندان با بررسی ژن های استخوان انگشت یک انسان تبار دنیسووان کشف کردند که این گروه با نئاندرتالها مربوط بوده و با نیاکان انسان های امروزی منطقه ملانزی وصلت کرده بودند.

واژه های کلیدی: اروپا | انسان های اولیه | اخبار علمی و آموزشی

تعداد نئاندرتال‌ها دهها هزار تن زیاد از محاسبات پیشین بوده است

تعداد نئاندرتال‌ها دهها هزار تن زیاد از محاسبات پیشین بوده است

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs